piątek, 17 stycznia 2014

Trynkiewiczofobia


Mariusz Trynkiewicz. To temat najbardziej absorbujący najbardziej “opiniotwórcze” media w Polsce. Od ponad trzech tygodni  Mariusz Trynkiewicz dodstarcza pożywki medialnej w sposób kompleksowy wielu stacjom telewizyjnym i prasie.
Niektórym, jak np. TVNowi Trynkiewicz ratuje życie, bo temat dyżurny jakim jest podłość Kaczyńskiego i dobroć Owsiaka stają się już nudne.
Trynkiewicz, można powiedzieć spadł im z nieba.
Dzieki Trynkiewiczowi zarabiają także “specjaliści”, który wysyp w TVN jest obecnie duży.
Nie inaczej w “GW”.
Michnik z Blumsztajnem od tygodnia łamią głowy nad losem paskudnego pedofila, wymyślając co i raz nowe sposoby na powstrzymanie go przed ewentualnymi bandyckimi czynami. W wykonaniu “gazetki” jest to oprawione w ramy dbałości o los człowieka -Trynkiewicza, nurzane w humanitarnym sosie, toteż całość ubitej z tego piany jest nikłej jakości.
Dyskusja i wnioski – jałowe.
Ale temat jest i napędza czytelników-lemingów Agorze.
W nurt “trynkiewiczyzmu” rzuciła się też telewizja “publiczna” zwana “braunwizją”.
Jest i będący zawsze na czasie Polsat.
Wśród postaci polityczno-medialnych również trwa walka na najoryginalniejsze pomysły oraz prymat intelektualny.
Zamknąć go – nie zamknąć.
Wypuścić i śledzić.
Nie śledzić, bo to nieludzikie…
Inwigilować w domu – nie inwigilować.
Oczipować – może ocipieć...?
Ocipieć można od pomysłów.
Tu rej wodzą Ryszard Kalisz i Ryszrd Dziewulski. Pięknie mówią i mądrze Julia Pitera oraz Janusz Palikot, blaskiem wypowiedzi powalają Stefan Niesiołowski wraz z  Romanem Giertychem…
Tak właściwie, to cała ta hałastra medialno-polityczna, za obecny stan rzeczy czyli okres prosperity finansowo-celebryckiej winna podziękować panu Premierowi (oraz oczywiście jego Grasiowi z przyległościami), którzy jakoś dziwnym trafem spóźnili się z wprowadzeniem w życie ustwy o odseparowaniu sprawców wyjątkowo okrutnych przestępstw, dzięki czemu już za tydzień Trynkiewicz będzie sobie hasał po kraju jak nie przymierzając pan Tusk po boisku.
Sprawa Trynkiewicza, już całkiem poważnie - spędza też sen z oczu boleściwie nam panującego pana prezydenta Komorowskiego.
Zazwyczaj dający swój cenny acz ciepły głos w sytuacjach nadzwyczaj ważnych (tsunami, ludobójstwo, Majdan), władca żyrandola w Belwederze wyraził głębokie zaniepokojenie sytuacją w kraju po uwolnieniu Trynkiewicza z zakładu karnego. 
Jak to jest w jego zwyczaju, po ojcowsku acz stanowczo, zganił wszytskich wokoło I pogroził palcem za dotychczasowe zaniechania prawne… Do samego Trynkiewicza nie odniósł się.
Może szkoda, ale istnieje prawdopodobieństwo, że Pani Komorowska odwiedzi wkrótce Mariusza Trynkiewicza z pączkami oraz kawą i porozmawia jak matka narodu z marnotrawnym synem.
W końcu rolą prezydentostwa jest łagodzenie konfliktów społecznych.
W efekcie przytulenia do serca Trynkiewicza przestanie od od zaraz nosić mordercze i pedofilskie zamiary, co zostanie natychmiast odczytane jako sukces władzy.
Póki co, fala wątpliwości - kogo pierwszego zabije i gdzie, zalewa Polskę, choć po mojemu pierwsze co zrobi Trynkiewicz, to uda się do siedziby partii Janusza Palikota i wstąpi w szergi “Twojego Ruchu”.
Tam i poglądy bratnie i zamiłowania wspólne i orientacje podobne… Razem raźniej.
Dopiero później (oby nie) będzie próbował gwałcić i mordować.

Czy istnieje problem Trynkiewicza?
Istnieje.
Czy musiał zaistnieć?
Na to pytanie niech odpowiedzą wielbiciele humanitaryzmu, którzy likwidując w polskim prawie karę śmierci zafundowali nam 25 lat utrzymywania mordercy i obecny strach przed jego powrotem na łono społeczeństwa.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czcigodny Yarroku
parafrazując pewien aforyzm Stefana Kisielewskiego, tolerastyczne bydlęta lamia sobie głowę jak rozwiązać problem Trynkiewicza. Który by nie zaistniał gdyby tolerastyczne bydlęta nie majstrowały przy prawie karnym i to ścierwo zostało powieszone.
Pozdrawiam ponuro.

YARROK pisze...

-> Stary Niedźwiedź
Lewica ma wielką słabość do przestępców. Łagodzą kary, doszukują się genezy zła w człowieku, usprawiedliwiają bandytyzm ciężkim dzieciństwem...itp. itp.
Ale jak może być inaczej. Zarówno jednych jak i drugich swędzą łapy po cudze. Ideologia bandytów służy bandytom. Pozdrawiam!

tie_ fighter pisze...

Szanowny Yarroku,

Krótko reasumując, mamy tu do czynienia z komunią dusz. Trynkiewicz jest co prawda dużego kalibru zwyrodnialcem, ale i jego obrońcom w tym zakresie niczego nie brakuje, choć ich zwyrodnienia emanuja w innych obszarach, ale co by nie powiedzieć to jeden gatunek, będący ślepą uliczką jakże kapryśnej ewolucji.

Pozdrawiam ze smutkiem, TF.

P.S.
Zastanawiam się własnie, czy przypadkiem nie będę w dniu zwolnienia Trynkiewicza w okolicy zakładu karnego i czy przypadkiem w moim "prawidłowo" jadącym samochodzie nie zawiodą hamulce. Coś one ostatnio takie słabawe, a i układ kierowniczy już niejednokrotnie ściągał mnie w kierunku chodnika. Kto wie może uda się hurtem zdjąć z tego chodnika nie tylko Trynkiewicza, ale też kilku członków Twojego Ruchu, a może i samego Palikota? No cóż, w ostateczności może być duet Ryfiński/Płatek. Już rozgrzewam silnik i opony.

YARROK pisze...

-> Tie Fighter
Obyś tylko trafił :)))
Tam codziennie wychodzi sporo osób. Niektórzy, to nawet i przyzwoici, tylko władzy niewygodni.
Mam wrażenie, że dzisiejsza lewica, jak ich poprzedniczka komunistyczna PZPR musi mieć jakiegoś wroga - zagrożenie, bo wtedy czuje się potrzebna i działa. Specjalnie nie krzywdzi bandziorów, by mieć kim później straszyć i się mobilizować... :)
Pozdrawiam!