środa, 21 grudnia 2011

1 Tusk = 13 Macierewiczów

Zatroskana o budżet państwa Polskiego „Gazeta Wyborcza” zamartwia się na własnych łamach nad niezwykle wielkimi kosztami, które przez paskudnego „pisowskiego oszołoma” ponosi ubogi skarb państwa. Pisze ona:
 „Ponad 520 tys. złotych kosztował Ministerstwo Obrony Narodowej raport Antoniego Macierewicza dotyczący weryfikacji byłych Wojskowych Służb Informacyjnych. Chodzi o odszkodowania i koszty przeprosin po orzeczeniach w procesach cywilnych, jakie wytoczyły ministerstwu osoby, których nazwiska niesłusznie znalazły się w raporcie.”
Cóż za nieodpowiedzialność!
Cóż za prywata i rozrzutność naszych pieniędzy!

„Gazecie” wtórują środowiska agenturalne, z prym wiodącym gen. Dukaczewskim – byłym szefem WSI oraz różnej maści pe owcy i domorośli „intelektualni sowieci” bełkoczący nie tylko o kosztach, ale też o „rozbiciu” polskiego wywiadu.

Tajemnicą owych mędrków pozostaje w jaki sposób skojarzyli instytucję wywiadu z gangsterami i handlarzami bronią, których opisano w „Raporcie o WSI”...

Ale do rzeczy, czyli kwestii finansowych, spędzających sen z bacznych oczu „GW”.
Pół miliona złotych!
A prognozuje się, że w fazie finalnej odszkodowania mogą wynieść nawet cały milion!

Nie dziwota, że prokuratura chce Macierewicza wsadzić do ciupy, że przyklaskuje jej obecna praworządna i oszczędna władza i że również nad wyraz oszczędna „prorządowa opozycja” też się pod tym podpisuje.

My tu korzonki chrupiemy.... ledwo mamy na pożyczkę dla UE, 2/3 obywateli żyje w biedzie(*)  - a taki Macierewicz tak nas załatwił...

Poruszony do głębi niewyobrażalną rozrzutnością, szukając ukojenia w internecie przypadkowo natrafiłem na poniższą informację na stronie Portalu Biznesowego:
„Komisja Europejska pozwała Polskę i Włochy do Trybunału Unii Europejskiej za niepełne wdrożenie dyrektywy ws. wymogów kapitałowych i polityki wynagrodzeń w bankach.
KE zwróciła się o nałożenie kar na oba państwa(...), na Polskę: 37. 396 euro za każdy dzień zwłoki. Ostateczny termin wdrożenia dyrektywy upłynął 1 stycznia 2011 r. Chodzi o trzecią dyrektywę w sprawie wymogów kapitałowych. Dotyczy ona przepisów w zakresie polityki wynagrodzeń w bankach i przedsiębiorstwach inwestycyjnych oraz przedłużenia niektórych minimalnych wymogów kapitałowych instytucji kredytowych.”

Jedno jest pewne, że Trybunał UE w takich wypadkach „bombę przywala” i nie ma zmiłuj. Zarządzenie (dyrektywa) jest rzeczą świętą i może z braku innych tam świętości jest ona egzekwowana przez Brukselę z pełną surowością.  
Szybko uruchomiłem kalkulator.
... 37. 396 euro razy 365 dni, równa się... 13.649.540 euro!

Ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencję za obciążenie budżetu naszego Państwa – kwotą przekraczającą dokonania trzynastu Macierewiczów! (to dla „gazetowyborczych”)
Rostowski, Tusk może Pawlak do pierdla?

Jakby tego było mało, dziś zostaliśmy poinformowani, że Polska naruszyła unijne przepisy w sprawie OFE, czyli złamała unijne prawo, ograniczając możliwość inwestowania Otwartych Funduszy Emerytalnych za granicą.
Ile to będzie nas kosztowało i dlaczego tak drogo?!

--------------------------------------------------------------

(*) TNS OBOP, "Sytuacja materialna Polskich gospodarstw domowych" badania przeprowadzone w dniach 4-8 listopada na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1001 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.)