środa, 2 czerwca 2010

Raczkowski z Komorowskim!

Jak już powszechnie wiadomo, wybitny rysownik i reprezentant „ekstrementalizmu” w sztuce, Pan Marek Raczkowski postanowił wesprzeć Pana Marszałka Komorowskiego w jego staraniach o prezydenturę.

Wykonał w tym celu rysunek na T-Shirt, przedstawiający trumnę (budynek?) ocieplaną klockami, które w całości układają się w postać Pana Komorowskiego. Z wizją wybitnego artysty, jak wiadomo nie polemizuje się, więc pozostaje tylko wierzyć, że jedno z drugim ma coś wspólnego.
Może i ma, lecz tylko ze względu na fakt, że owa ciepłota postaci Komorowskiego wynika z ogólnego przekonania o tym, że Pan marszałek to „ciepłe kluchy” i nic więcej...
Mało przekonywujące i trafne w ogólnej wymowie.

Lepiej już było trzymać się kierunku prezentowanego w sztuce (ekstrementalizmu) i iść tą drogą w doborze tematu do propagandowego rysunku.
Zaprzyjaźniony rysownik, Pan Sraczkowski, naśladując styl swojego wielkiego mistrza (sztuki ekstrementalistycznej) wykonał poniższy rysunek...

A może coś takiego....

...tak pięknie łączącego uwielbienie dla Pana Komorowskiego, dla polskiej flagi i dla tematów nie tak znów dawno poruszanych w cyklicznym programie „Kuba Wojewódzki Szoł”.
Proponuję na uroczystość odsłonięcia tego nadruku na koszulkę, zaprosić do studia prócz Pana Raczkowskiego również Panów Wojewódzkiego oraz Stelmaszyka, którzy własnoręcznie wetkną flagę w marszałka Komorowskiego. By wszystko znalazło się na właściwym miejscu.