poniedziałek, 4 października 2010

„Każdy pijak to złodziej...” , albo Nowoczesna Polska

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wyglądać ma nowoczesna Polska, to wystarczy przypatrzyć się nowej idei Palikota pod nazwą Nowoczesna Polska.

Nowoczesność, jak pojmuje ją współczesna “Europa” całkowicie mieści się w ramach tego nowego ruchu politycznego. Jest tu miejsce dla pederastów, niedoszłych dzieciobójców, idiotów-komunistów, egzaltowanych panienek z fiu-bździu w głowie, starych zdegenerowanych pryków a także masy cwaniaków, niegdyś podpierających kantory wymiany walut.

Nowoczesna Polska, to nowa, przewodnia siła narodu, która jak twierdzi Palikot nada właściwy tor rozwojowi naszego kraju. Z zażenowaniem i śmiechem obserwowałem migawki z zakończonego (chyba) wczoraj kongresu.

Kto tworzy nowoczesną Polskę w Nowoczesnej Polsce?

Czyją twarz ma mieć Nowoczesna Polska?

Jak widać było w relacjach z kongresu ów twór ma mieć gębę: zdegenerowanego militarysty (słynne zdjęcia, kwalifikujące autora do badań psychiatrycznych) Dominika Tarasa, komunistycznego zezgredziałego kabotyna Kutza, słodkiej idiotki o móżdżku wróbla Gretkowskiej, grubego wesołka bez poglądów Kalisza oraz cinkciarza i malwersanta Misztala. Dodając do tego skażonych toksynami przez wąchanie w młodości kleju” tri” – wielbicieli używek narkotycznych “Kory” Jackowskiej i Sipowicza mamy obraz owej nowoczesności.

Sam lider zresztą, jak przystało na nowoczesnego człowieka, również nie jest zwykły. Lubi pobluźnić, pomachać wibratorem oraz popić w miejscu publicznym wielbioną przez siebie wódeczkę z butelki.

Nowoczesność Palikota jest na tyle nowoczesna, że nawet nie zwrócił on uwagi, że nazwa “Nowoczesna Polska” został delikatnie mówiąc “pożyczona” od pewnej Fundacji. Może stan jego świadomości nie pozwalał na sprawdzenie dostępności nazwy? Niezła musiała być impreza skoro sztab zatrudnionych przez P. prawników też nie zwrócił na to uwagi...

Taka to nowoczesność Palikota.

A może, jak mówiły pewne ekspedientki w kultowym polskim filmie “Miś”:

- (..) ukraść chciał... ukraść..., to złodziej...!

- ... i pijak! Bo każdy pijak to złodziej!