środa, 20 listopada 2013

Podświetlamy?!


Dziś Warszawskie Forum Lewicy zgłosiło do Ratusza pomysł „udekorowania“ czyli podświetlenia Pałacu Kultury i Nauki. Oczywiście w kolorach tęczowych, ku czci poległej  11. Listopada tęczy z Placu Zbawiciela.
Rzecz jasna nie chodzi wcale o symbole pederastyczne... ależ nie!
"Tęcza to obraz jedności, to również radość, nadzieja i piękno, które zawiera wszystkie pozytywne myśli i przesłania. Tęcza to obraz Boga, tolerancji i szczęścia, to wreszcie obraz społeczeństwa jako całości, a nie społeczeństwa zbudowanego na awanturach, burdach i podziałach" - pisze Warszawskie Forum Lewicy do Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Tylko przyklasnąć!
Nie dzielmy zatem społczeństwa – jednoczmy je!
W ramach łączenia obywateli róznych światopoglądów (co podąża z duchem WFL) jest propozycja aby na budynku Warszawskiej Giełdy, niegdyś Domu Partii, wyswietlić projektorem wielki symbol dżinizmu – hinduski znak „Przynoszący Szczęście“.
Znak radości i miłości, tak zapewne bliski tęczy z Placu Zbawicieli.
Dodatkową wymowę będzie miał też obiekt oświetlany - budynek dawnego KC PZPR – symbol transformacji od totalitaryzmu do wolności!
Czekam zatem na zgłoszenie się przedstawicieli odważnej organizacji, która podejmie się wykonania takiego aktu artystycznego. Myślę, że ze strony Ratusza nie będzie utrudnień.
Przecież wszytskim nam chodzi o miłość i jednoczenie się obywateli!


Kilka słów wyjaśnienia dla kochanych braci i przyaciół najmilejszych z Warszawskiego Forum Lewicy oraz różnych pederastycznych kochanych partii...

Swastyka indyjska jest to złamany krzyż równoramienny. Pochodzenie nazwy, jak i jego kształtu wywodzi się z Indii, gdzie oznacza talizman. Svasti – przynoszący szczęście, od złożenia słów Su – dobrze, asti – jest. Swastyka wpisała się w hinduską symbolikę wielu prądów religijnych, które miały swój początek w Indiach. Czerwona prawoskrętna swastyka z umieszczonymi w kwartałach czerwonymi kropkami jest symbolem dżinizmu – hinduskiej religii, głoszącej ascezę jako drogę życia. Obecnie na świecie istnieje 4-5 mln. wyznawców tej nauki.
Swastyka (dewanagari, transliteracja svastika, transkrypcja swastika) – znak zazwyczaj w kształcie równoramiennego krzyża, o ramionach zagiętych pod kątem prostym. Nazwa swastika pochodzi z sanskrytu i oznacza "przynoszący szczęście" (swasti – powodzenie, pomyślność, od su – "dobry" i asti – "jest", -ka sufiks rzeczownikowy). Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z Adolfem Hitlerem i nazizmem, natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności.