wtorek, 24 marca 2015

“W d… byłaś g… wiesz”To stare polskie powiedzenie, pasuje jak ulał do mentalnej bufetowej – Hanny G.-Waltz.
Bożyszcze bezmógowego ludu, rodem z Lemingradu jak już coś powie, to ni śmiać się ni płakać.
Dziś “HGW”* zaistaniała w mediach, tylko “CHWPC”**.
Niby to wsparała, niedysponowanego intelektualnie i przysypiającego z racji nadmiaru świeżego powietrza w podróżach Komorowskiego Bronisława a z drugiej strony “pochwaliła” się typową, jak na kierownictwo PO niewiedzą.
Odniosła się do słów Andrzeja Dudy, o zubożeniu krajów przyjmujących walutę Euro – konkretnie przytoczonego przykładu Słowacji.
HGW powiedziała, co następuje: (…) Andrzej Duda wybrał fatalny przykład, mówiąc o Słowacji. Na Słowacji obowiązywały wysokie sankcje za podwyżki cen, tłumaczone wprowadzeniem euro, które sprawiły, że kraj nie odczuł negatywnie wprowadzenia wspólnej waluty…(…).
Proste zasady, nawet w polityce obowiązują i dobrze jest wiedzieć, o czym się mówi i jak to się ma do rzeczywistości.
Składa się tak, że w roku ubiegłym spędzałem wakacje w okolicach Piwnicznej czyli tuż przy granicy ze Słowacją. Często robiłem zakupy w tamtejszych dyskontach i marketach. Jedno co najbardziej utkwiło mi w pamięci, to masa samochodów na słowackich numerach parkujących na sklepowych parkingach. Ich właściciele wraz z rodzinami, na potęgę wynosili z naszej Biedronki czy innego Fresza wszelkie produkty w ilościach prawie hurtowych.
Dla odmiany dawne sklepiki alkoholowo-słodyczowe, budki ustawione po słowackiej stronie granicy, niegdyś okupowane przez polskich turystów – amatorów lokalnego piwa, wódki i nalewek, teraz świeciły pustkami.
Jeżeli ktoś jest na tyle głupi, żebu twierdzić, iż powyższe fakty nie świadczą o zubożenieu społeczeństwa i słowackiej drożyźnie spowodowanej własnie wprowadzeniem Euro, to tylko pozostaje mu zapisać się do PO.
Tam będzie towarzyszem partyjnym, damy, która jedynie ogląda świat zza szyby swojego pancernego wozu na trasie dom-urząd, będź raz “od wielkiego dzwonu” jedzie pustym wagonem z drugą taką “świąteczną turystką” inaugurując nową linię jeszcze nie istniejącego metra.

Przypisy:
*) HGW – Hanna Gronkiewicz-Waltz
**) CHWPC – Ch… Wie Po Co