czwartek, 3 lipca 2014

Prof. Chazan i obywatelskie centrum informacji usługowej


Dziś na tapecie sprawa prof. Chazana.
TVN już wydał wyrok – winny!
Winny tego, że nie poinformował pacjentki, kto i gdzie wykonuje zabiegi aborcji. 
Muszę przyznać, żę ten, kto wymyślił taki przepis, był delikatnie mowiąc – idiotą.
Idiotą i to w stanie zaawansowanego idiotyzmu, nieuleczalnego.
Wymagać od człowieka, który jest zdecydowanym wrogiem zabijania i unicestwiania żywych organizmów, tego by zadawał się czy też znał zabijających takowe, jest wymysłem półgłówka.
Zwyczajnie, takich ludzi, porządni lekarze – nie znają!
A gdzie są ich mengelogabinety, nie wiedzą.
Ponadto lekarz, to nie centrum informacji o usługach medycznych. Od tego są stosowne telefony i punkty.
Niech np. Arłukowicz informuje…

Nie byłbym sobą, gdybym nie zaapelował (skoro jednak taki przepis póki co istnieje) o rozszerzenie takowego na inne dziedziny życia, gdzie może okazać się bardziej przydatny.
Wyobraźmy sobie takie sytuacje:

- “Dzień dobry pani, czy zastałem pana posła?” – pyta obywatel wchodząc do biura poselskiego.
- “Nie ma pana posła….” -  odpowiada pani.
-“To proszę mi powiedzieć, gdzie jest takie biuro poselskie, w którym jest obecny jakiś poseł”? – nie daje za wygraną obywatel.
-“Nie wiem…” – odpowiada pani
STOP! Wchodzi policja i prokurator – pracownik biura poselskiego JEŻELI W JEGO BIURZE NIE MA AKTUALNIE POSLA, MA OBOWIAZEK WSKAZAĆ OBYWATELOWI TAKIE BIURO POSELSKIE, GDZIE JEST NA MIEJSCU OBECNY INNY POSEŁ!

-”Dzień dobry, czy dostanę u państwa taki słomkowy kapelusz z czerwonym kwiatkiem?” – pyta klient.
- “Nie, nie mamy takich kapeluszy” – odpowiada sprzedawca.
-“ A gdzie ja mogę taki kapelusz kupić?” – agaduje klient
-“Nie mam pojęcia… nie wiem” – odpowiada, zgodnie ze stanem rzeczywistym handlowiec.
STOP! Wchodzi policja i prokurator – pracownik handlu i usług JEŻELI W JEGO SKLEPIE NIE MA AKTUALNIE SZUKANEGO PRZEZ KLIENTA TOWARU, MA OBOWIAZEK WSKAZAĆ OBYWATELOWI TAKI SKLEP, GDZIE TAKI TOWAR JEST NA STANIE.

Północ. Ciemna ulica. Na przystanku stoi człowiek i czeka na nocny autobus.
Podchodzi do niego mały i chudy osobnik.
-“Dobry wieczór panu, mam taką małą sprawę do pana.”
- Tak, słucham…”
-“Wie pan, zależałoby mi na tym aby za małą odpłatą poszedł pan do mnie do domu i dał mojej teściowej w ryło, bo ja jakoś śmiałości i siły nie mam...”
- Przepraszam pana, ale nie mogę, gdyż jestem kulturalnym człowiekiem i przemoc mnie z zasady brzydzi” – ucina dyskusje pytany osobnik.
- “A to może wskaże mi pan takiego kiziora, który może taką usługę wykonać, bo już babona nie jestem w stanie znieść i wielce ucieszyło by mnie, gdyby ktoś jej lanie spuścił…”
-“Niestety, nie znam tego pokroju ludzi...”
STOP! Wkracza policja i prokurator – obywatel, który ODMAWIA POMOCY (USŁUGI)  INNEMU OBYWATELOWI, MA OBOWIĄZEK WSKAZAĆ MU TAKIEGO OBYWATELA, KTÓRY TAKIEJ POMOCY (USŁUGI) UDZIELI.

Skoro u nas w kraju przepisy póki co wymyślają idioci, nie jest wykluczone, że moje propozycje jakowyś dureń podchwyci i wprowadzi z życie.
Czy tak się stanie – nie wiem.
Póki co, jeszcze mogę nie wiedzieć i nie muszę wskazywać, kto wie….

6 komentarzy:

tie_ fighter pisze...

Szanowny Yarroku,

"-“ A gdzie ja mogę taki kapelusz kupić?”"

Juz jest bardzo blisko do absurdu doskonałego, bowiem zgodnie z przygotowaną ustawą, za brak ceny na tym kapeluszu, lub podanie ceny błędnej, właściciel sklepu będzie mógł zostać obarczony karą w wysokości 40 tys złotych. Nad takimi bzdurami pracuje "nasz" rząd.
http://www.prawy.pl/gospodarka/6224-ta-ustawa-dobije-przedsiebiorcow-zlodziej-zaplaci-500-zl-a-sklepikarz-40-tys-zl-kary

Pozdrawiam niewesoło, TF

juggler pisze...

no,bardzo byłem ciekaw,co Ty o tym myślisz,Yarroku.Po profesorze jadą niemal wszyscy ,od lewej do prawej,wieszcząc rozmaite brednie,
jakby im kto pół mózgu ukradł.Od "szamanów" i "kołtunów" można ogłuchnąć,a to przecież nic zawiłego: jeśli ciąża to nie choroba,to aborcja to nie leczenie.Skoro państwo ustanawia dopuszczalność aborcji w pewnych sytuacjach,to ma obowiązek zapewnić taką możliwość i to na nim spoczywa odpowiedzialność za realizację ustawy.Niech państwo stawia kliniki,czy oddziały aborcyjne i angażuje tam personel bez moralnych rozterek zamiast terroryzować ogół lekarzy,co i tak na nic się nie zda.Nikogo nie trzeba będzie pytać gdzie i jak się kierować,nikogo nie trzeba będzie karać .W czym problem?A no w tym,że Państwo bardzo chce zepchnąć z siebie odpowiedzialność i obowiązek - dlatego nakręca spiralę durnoty
i histerii wciskając ludziom ciemnotę,że lekarz,który nie godzi się na przeprowadzanie aborcji to obskurant i faszysta,który odmówi ratowania życia,czy leczenia.
Niestety po prawej stronie też sporo zaczadzonych specjalistów od "szamanów" - tym cenniejszy Twój głos przytomnego szydercy.
Pozdrawiam

Ludka pisze...

Popieram :)

YARROK pisze...

-> Tie Fighter
:)) A to numer!
Chyba po to, by podlizać się lewicy!?
Oni zawsze wyżej cenili złodziei niż tych, którzy pracą dochodzą do czegoś. To daje jasny sygnał ludziom.
Kradnij, nie pracuj!
Pozdrawiam!

YARROK pisze...

-> Juggler
To wszystko prawda :)) A tych "po prawej stronie" jest kilku :))Tacy dyżurni kontemplatorzy - takie michniki moralne....
Pozdrawiam!

YARROK pisze...

-> Ludka
I dziękuję bardzo :)