środa, 27 marca 2013

Niesiołowski o Stauffenbergu - Stauffenberg o NiesiołowskimNiesiołowski o Stauffenbergu: Clausa von Stauffenberga czcimy za odwagę i heroiczne poświęcenie w czasach pogardy, kłamstwa i nienawiści. Za wykazanie, że w najczarniejszej nocy nazistowskiej tyranii było możliwe podjęcie walki w imię niezmiennych zasad chrześcijańskich, na których opiera się nasza kultura i cywilizacja, a które zarówno system nazistowski, jak i komunistyczny chciały raz na zawsze wymazać z dziejów świata. Za potwierdzenie tak zawsze potrzebnego w naszej pamięci i świadomości boskiego dziedzictwa człowieka.

Stauffenberg o Niesiołowskim (generalnie o Polakach): Ludność to niesłychany motłoch, tak wiele Żydów i mieszańców. To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem. Tysiące jeńców wojennych posłuży nam dobrze w pracach rolniczych.

Powyższe cytaty są autentyczne i pochodzą w szerszych wypowiedzi bohaterów  dzisiejszego wpisu, Niewtajemniczonym przypomnę tylko:
Claus Philipp Maria Schenk Graf von Stauffenberg – pułkownik, hitlerowiec a później na skutek kilejnych porażek na froncie – antyhitlerowiec. Sprawca zamachu na fuehrera w Wilczym Szańcu. Jak wiadomo, Hitler został tylko ranny a spiskowcy (w tym Stauffenberg) zostali zgładzeni po pokazowym procesie. Dziś propaganda niemiecka lansuje Stauffenberga jako narodowego bohatera i człowieka renesansu. W rzeczywistości spisek przeciw Hitlerowi miał na celu zakończenie działań wojennych po zawarciu rozejmu z aliantami oraz Rosjanami i ustanowienie granic w miejscu aktualnego przebiegu linii frontowej. Dla niemców był to ratunek wobec nadchodzącej totalnej porażki oraz metoda na rozmycie dotychczasowych niemieckich zbrodni na ziemiach wschodnich.
Ów „demokrata i bohater“ aż do lipca 1944 roku funkcjonował jako posłuszny hitlerowiec oraz  poplecznik ludobójców i tylko strach przed konsekwencjami przegranej wojny zmienił go w antyhitlerowca.
Po latach, należy ocenić, że dla Polski stało się bardzo dobrze, iż Stauffengerga i jego grupę rozstrzelano a cały plan zamachu na Hitlera szlag trafił. Gdyby tak się nie stało, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że nasza Ojczyzna dziś nie istniałaby.
Wtedy w lipcu 1944 roku linia frontu przebiegała w okolicach od Suwałk poprzez Białystok, Otwock po Przemyśl.  Dla Polski zatem według planu Stauffenberga miejsca w Europie nie byłoby. To zrozumiałe, tym bardziej, że zdanie na temat Polaków „bohater“ posiadał identyczne jak Hitler, Goebbels i reszta hitlerowskiej bandy.
Nie dziwne, że Claus Philipp Maria Schenk Graf von Stauffenberg stał się bohaterem nowych Niemiec. Teutoński stosunek do „tych ze wschodu“ od wieków nie zmienił się i nawet w eurokołchozie jest nadto widoczny. Zadufani i durno-bezmyślni Niemcy zawsze potrzebowali prostego i niezbyt rozgarniętego barbarzyńcy  o skłonnościach sadystyczno-zbrodniczych jako uosobienie obiektu kultu.
Nie dziwne też, że typ taki jak Niesiołowski wraz z niemiecką propagandą czci Stauffenberga. W końcu przewodnia siła narodu jaka jest PO, ma u nich swoje centrum decyzyjne. Platformiakom nie przeszkadza nawet, że są według ich „bohatera“: „motłochem, mieszańcami i czują się dobrze tylko pod batem a ponadto nadają się tylko do prac rolniczych“.
?
Choć może tu, to się ze Stauffenbergiem zgodzę.

10 komentarzy:

tie_ fighter pisze...

Szanowny Yarroku.
Gdyby Stauffenberg był uprzejmy powiedzieć:
"Platforma Obywatelska to niesłychany motłoch, tak wiele Żydów i mieszańców. To twór, który czuje się dobrze tylko pod batem. Tysiące członków PO posłuży nam dobrze w pracach rolniczych". To może nawet podzieliłby jego zapatrywania, a tak Niesioł jak zwykle wyszedł na idiotę i historycznego ignoranta - jednym słowem, kolejny raz był po prostu sobą. Pozdrawiam TF.

Dibelius pisze...

Faceci nazywający się Maria są jacyś podejrzani. Aż dziwne, że Niesiołowski nie ma na imię Maria.

Anonimowy pisze...

Czcigodny Yarroku
Gdyby Gombrowicz rozpoczął działalność pisarską dzisiaj, tematem szkolnego wypracowania byłoby pytanie:
Dlaczego Niesiołowski takim kretynem jest?
Niech Zmartwychwstały spojrzy na Ciebie i Twoich bliskich łaskawym okiem!

YARROK pisze...

-> Tie Fighter
Mam wrażenie, że własnie o członkach i sympatykach PO mówił :)))
Pozdrawiam serdecznie

YARROK pisze...

-> Dibelius
Może ma...Choć ponoć ma na czwarte Joanna... po Musze!
Pozdrawiam/

YARROK pisze...

-> Myślę, że wielu z uczniów nie miałoby problemów z udowodnieniem tej tezy. To takie proste...
Dziękuję bardzo i życzę spokojnych Świat Wielkiej Nocy!

Griszka pisze...

Panie Yarroku. Osobliwa trzódka Palikota znowu daje nam wszystkim popalić. Tym razem poseł Grodzki w negliżu zabawia internetową gawiedź za pomocą sekskamerki.
Nie umieszczam linka, bo to jest wyjątkowo obrzydliwe.

Za jakie grzechy jesteśmy karani takim zwyrodnialcami ?

Griszka pisze...

Panie Yarroku. Osobliwa trzódka Palikota znowu daje nam wszystkim popalić. Tym razem poseł Grodzki w negliżu zabawia internetową gawiedź za pomocą sekskamerki.
Nie umieszczam linka, bo to jest wyjątkowo obrzydliwe.

Za jakie grzechy jesteśmy karani takim zwyrodnialcami ?

Griszka pisze...

A może się mylę..

YARROK pisze...

-> Griszka
No, nie widziałem, ale wierzę na słowo :)) To musiało być szczytem okropności.
Pozdrawiam.