czwartek, 3 stycznia 2013

Gierkoteka

Sojuz Lewizny Demagogicznej postuluje w sprawie ustanowienia nowego, 2013 - "Rokiem gierkowskim". Młodzi działacze partyjni domagają się też nadawania imieniem Gierka nazw ulicom, skwerom i rondom. W końcu Towarzysz Edward się zasłużył...
Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, jest to element większej akcji przywracania przez SLD naszym ulicom, mostom i alejom, imion właściwych patronów.

Pewnego dnia, pewnego roku, w przyszłości.

6 komentarzy:

Pelargonia pisze...

Yarroku,

Pomysł Millera by zarządzić Rok Edwarda Gierka, to efekt niszczenia polskiej pamięci przez władzę, szkoły i media.
Żarty w głowie "naszym" politykom,tylko jakoś strasznie czarnym humorem zalatują. Rok edzia niech żyje! niech zyje! niech żyje!

Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Już lepiej jakby zbudowali pomnik I. Daszyńskiego. Polityka zasłużonego dla Polski.

Gierek polactwu się raczej dobrze kojarzy bo nabrał zagranicznych kredytów i przez kilka lat zrobił w Polsce namiastkę dobrobytu.
Teraz Siuśk z Rostowskim zadłużają Polskę w zastraszającym tempie a szary człowiek z tego nic nie ma.

ARTON

Anonimowy pisze...

Czcigodny Yarroku
Przerażająca jest skuteczność obecnych "merdiów". Te barany przy urnach głosują na POpaprańców którzy ich okradają każdego dnia. Bo gdyby wygrał PiS to Ziemia przestałaby się obracać a krowy dawać mleko. Niejaki Goebbels w "Agorze" mógłby się załapać najwyżej na posadę ciecia.Wychodzi na to że Polacy to wymierający gatunek, zostało głównie "polactwo". Któremu nawet poprzez skopany tyłek trudno trafić do obydwu szarych komórek.
Pozdrawiam bardzo ponuro.

YARROK pisze...

-> Pelargonia
Głównie młodzi działacze SLD zabierają głos w tej sprawie. Im się wydaje, że to okres gierkowski to okres rozwoju i dobrobytu społecznego.
Nikt nie zwraca uwagi na to, że pierwszy wtedy wpisano do konstytucji "braterstwo" z ZSRR (nawet za Gomuły tego nie było!) wprowadzono kartki na żywność, oczyszczono pulki sklepowe z towarów. W tej kwestii Gierek czerpał wzorce z poprzedników. Wybudował natomiast molochy, takie jak m.in. Huta Katowice, która produkowała stal dla ruskich i pozbawiała niejednokrotnie Katowice z przyległościami prądu.
Pozdrawiam serdecznie.

YARROK pisze...

-> ARTON
... i nawet tych fajek zagranicznych za Tuska nie ma :)))
To inna klasa człowieka (bez obawy, nie chwalę Gierka) - porównanie głąba z komunistycznym przebiegłym lisem. Nawet doradcy... Bożyk nie ma o czym rozmawiać z Rostowskim. To trochę jak dyskusja pastucha ze świnią.
Pozdrawiam.

YARROK pisze...

-> Stary Niedźwiedź
To wszystko prawda. Dlatego nie ma co żałować głupich ludzi. Znam takiego jednego (wypisz wymaluj - jak opisałeś). Narzeka, że coraz mniej pieniędzy i gorzej z każdym dniem w POlsce. Nadal deklaruje, że głosował będzie na PO, bo innego wyjścia nie ma! Chyba gdyby go Tusk z Rostowskim okradli, zgwałcili i okaleczyli - nadal będzie na nich głosował. To się nazywa miłość do grobowej deski!
A co do skopanego tyłka, to warto próbować. Nic tak nie trafia do durnia, jak solidny wpier...
Pozdrawiam!