wtorek, 30 sierpnia 2011

List do hipokrytów z Platformy Obywatelskiej

Drodzy (...) niezrównoważeni hipokryci z PO(...),
Skoro, jak określił was, członek waszej partii: (...) Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (...) trwacie już kolejny rok w jakimś wyimaginowanym własnym świecie. Ale jak ma być inaczej, skoro: (...) PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji.(...)
Pozwala to na poddanie pod wątpliwość sens istnienia partii, która nie wnosi do życia kraju nic nowego, a tylko umacnia postubeckie wartości i cinkciarsko-szemrane metody dochodzenia do sukcesu.

A tak właśnie jest, skoro: (...) mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO. (...)

Miło mi też niezmiernie, a wręcz cieszy mnie przeogromnie to, że: (...) PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Liberałowie udowodnili, że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych, i nigdy w żadnej koalicji; gdyby do takiej kiedykolwiek doszło ; nie mogą obejmować resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj.(...)
Cztery lata oszustw oraz sięgania do kieszeni obywateli w imię jakiegoś wyimaginowanego programu gospodarczego doprowadziło do ruiny kraj, biedy oraz bezrobocia.
Prawda jest taka, że kierujący partią: (...) nie mają właściwie żadnego programu. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie.(...) a w szeregach partii aż roi się od michnikowszczyzny, geremkowszczyzny oraz mazowiecczyzny czyli złogów koncesjonowanej opozycji PRL oraz spadkobierców ich mocodawców.

Jak może być inaczej, skoro partia wasza powstała z inicjatywy peerelowskiego współpracownika bezpieki Gromosława Czempińskiego oraz zarejestrowanego jako kontakt operacyjny Andrzeja Olechowskiego.
Cóż cinkciarz z ubekiem dogada się zawsze...

Dla was ważna jest tylko kasa.
A Polskość....?
Diabli z nią, przecież: (...) Polskość to nienormalność! (...)

---------------------------------------

Przypisy: wszystkie (z wyjątkiem ostatniego) fragmenty pogrubioną kursywą pochodzą z wypowiedzi niejakiego Stefana NIesiołowskiego i są jego luźnymi uwagami nt. organizacji pod nazwą Platforma Obywatelska.
Fragment ostatni pogrubioną kursywą, to słowa niejakiego Donalda Tuska, drukowane w miesięczniku „Znak”( 11-12/1987)

Brak komentarzy: