wtorek, 11 maja 2010

„Autorytety Platformy Obywatelskiej”: W. Szymborska

"Autorytety Platformy Obywatelskiej”.
Celem cyklu jest przybliżenie postaci, które uznawane są za wybitne intelektualnie i stanowiące oazę wiedzy i krynicę mądrości dla członków PO i ich wyborców.
Dziś odcinek 4 – Wisława Szymborska

1 komentarz:

Blizna pisze...

Prośba w sprawie filmiku "Sieroty po Leninie"

Kilka dni temu trafiłem na ten film. To coś niesamowitego. Perełka w każdym calu. Nie mam wprost słów uznania. Oddaje wszystko, całą istotę i naturę tych sierot po Leninie. Przez dwa dni odtwarzałem ten film bez przerwy nie mogąc się oderwać od słuchania. Narracja jest wyjątkowa, niepowtarzalna, fantastyczna. Wszystko tu gra i pasuje. No i ten głos. Wszystko w całości jest DOSKONAŁE. Jeszcze raz wyrazy najwyższego uznania.

Ale mam taką gorącą prośbę. Czy mógłby Pan podzielić ten film na dwie części i dodatkowo te dwie części zamieścić u siebie w blogu i na YouTube? Część pierwsza, będącą wstępem, mogłaby kończyć się po 2:20 minutach.

Skąd taki pomysł? Otóż nie każdy jest odpowiednio obeznany w tych sprawach i niektórych ten "wstęp" może zniechęcać, a najważniejsza treść zawarta jest w tej drugiej części. Druga część jest tak fascynująco prawdziwa, tak przemawiająca do rozumu i serca, że wtedy każdy z chęcią sprawdzi co znajduje się w części pierwszej.

Propozycja wynika z moich obserwacji. Zamieszczałem link do tego filmu w różnych miejscach. I w Facebooku, w Twitterze, u siebie w blogu, blogu Głos Rydzyka jak również i na Onet czat. Na czat niektórzy zniechęcali się początkiem i nie odsłuchawszy do końca, robili złą reklamę co mogło zniechęcać innych do kliknięcia w link.

A trzeba zrobić wszystko by ten film dotarł do jak największej ilości ludzi, bo to jedyne dzieło które robi tak niesamowite wrażenie szokując i powalając wprost na kolana przekazywaną w tak piękny i nieprawdopodobnie inteligentny sposób prawdą, że nawet skrajni wielbiciele Żydów cichną z wrażenia zapominając języka w gębie, nie wiedząc co odpowiedzieć.

I na pewno niejeden z nich się zawstydzi czy zastanowi, bo tu jest przekazana w tak niesamowicie zwięzłej formie cała, wręcz absolutna prawda. Myślę, że do tej pory żadne sposoby przekazu i argumentacji zawarte choćby w długich felietonach, esejach itp, nawet w ułamkowej części nie wywierają tak piorunującego efektu. Ten Pana film jest wręcz absolutnie doskonały. Tam jest wszystko, a połączenie treści z tak szczególną formą narracji robi niesamowite wrażenie, pozbawiając tamtych wszelkich argumentów.